W tym zespole 66-letni obecnie szkoleniowiec rozpoczynał karierę, zostając w 1989 roku asystentem Briana Talbota. WBA jest ósmym klubem Premier League, w którym został zatrudniony już jako samodzielny trener.

Reklama

Wcześniej prowadził Bolton Wanderers, West Ham United, Sunderland, Crystal Palace, Blackburn Rovers, Newcastle United i Everton. W 2016 roku na krótko został selekcjonerem angielskiej drużyny narodowej, ale z powodu afery korupcyjnej ustąpił ze stanowiska po niewiele ponad dwóch miesiącach.

Allardyce podpisał kontrakt na 18 miesięcy. Pierwszy trening poprowadzi w czwartek, a na ławce trenerskiej WBA w oficjalnym meczu zadebiutuje w niedzielę podczas ligowej potyczki z Aston Villą.

WBA zdołało wygrać w tym sezonie tylko jedno spotkanie. We wtorek jednak niespodziewanie zremisowało na wyjeździe 1:1 ze znacznie mocniejszym Manchesterem City. Po 13 kolejkach ma siedem punktów i jest lepsze tylko od Sheffield United - jeden punkt w 12 spotkaniach.

Reklama

52-letni Slaven Bilic objął drużynę przed sezonem 2019/20, kiedy ta występowała na zapleczu ekstraklasy. Udało mu się wprowadzić ją do Premier League.

Zmiana szkoleniowca może być dobrą wiadomością dla Grosickiego. Bilic powiem na niego nie stawiał. Polak w tym sezonie wystąpił tylko przez 10 minut w jednym spotkaniu.