Pierwsze trafienie polski napastnik zaliczył w 17. minucie, gdy po składnej akcji Bayernu popisał się płaskim strzałem z niespełna dziesięciu metrów. Jeszcze w pierwszej połowie Lewandowski mógł podwyższyć prowadzenie triumfatorów europejskiej Ligi Mistrzów, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali.

Po przerwie niemiecki zespół stwarzał kolejne okazje.

W 86. minucie Lewandowski, najlepszy piłkarz świata 2020 roku w plebiscycie FIFA, ustalił wynik meczu rozgrywanego w Ar-Rajjan. Po precyzyjnym dośrodkowaniu z prawej strony Leroya Sane polski napastnik bez kłopotów trafił głową z bliska do pustej bramki.

Bayern rozpoczął rywalizację w tym turnieju właśnie od półfinału.

Dzień wcześniej meksykański Tigres UANL pokonał brazylijski Palmeiras Sao Paulo 1:0. Na bohatera Tigres wyrósł w tym turnieju Francuz Andre-Pierre Gignac, który w niedzielę zdobył jedyną bramkę z rzutu karnego, ale trafił też dwukrotnie w ćwierćfinale z południowokoreańskim Ulsan Hyundai, wygranym przez klub z Monterrey 2:1.

Nigdy wcześniej w historii klubowych MŚ w finale nie grał zespół z północnoamerykańskiej strefy CONCACAF.

Finał i mecz o trzecie miejsce zaplanowano na 11 lutego.

Pierwotnie najlepsze drużyny poszczególnych konfederacji miały rywalizować w grudniu, ale pandemia COVID-19 sprawiła, że turniej przesunięto na luty. Właśnie ze względu na obostrzenia sanitarne w Nowej Zelandii z mistrzostw wycofał się przedstawiciel Oceanii - Auckland City i w imprezie rywalizuje tylko sześć zespołów.

W poprzedniej edycji KMŚ, pod koniec 2019 roku, Liverpool pokonał w finale Flamengo Rio de Janeiro 1:0 po dogrywce. W grudniu ma się odbyć edycja KMŚ za rok 2021.

Wyniki i program turnieju: ćwierćfinały Tigres UANL (Meksyk) - Ulsan Hyundai (Korea Płd.) 2:1 (2:1) Bramki: dla Tigres - Andre-Pierre Gignac (38, 45+5-karny); dla Ulsan Hyundai - Ki-Hee Kim (24). Al-Duhail (Katar) - Al Ahly (Egipt) 0:1 (0:1) Bramka: Hussein El Shahat (30) o 5. miejsce Ulsan Hyundai - Al Duhail 1:3 (0:1) Bramki: dla Ulsan - Yoon Bit-Garam (62); dla Al Duhail - Edmilson Junior (21), Mohammed Muntari (66), Almoez Ali (82). półfinały niedziela, 7 lutego Tigres UANL - Palmeiras Sao Paulo (Brazylia) 1:0 (0:0) Bramka: Andre-Pierre Gignac (54-karny). poniedziałek, 8 lutego Bayern Monachium – Al Ahly 2:0 (1:0) Bramki: Robert Lewandowski (17, 86). mecz o 3. miejsce i finał – 11 lutego