Na bohatera Tigres wyrósł w tym turnieju Francuz Andre-Pierre Gignac, który w niedzielę zdobył jedyną bramkę w 54. minucie z rzutu karnego, ale trafił też dwukrotnie w ćwierćfinale z południowokoreańskim Ulsan Hyundai, wygranym przez klub z Monterrey 2:1.

Reklama

Nigdy wcześniej w historii klubowych MŚ w finale nie grał zespół z północnoamerykańskiej strefy CONCACAF. W zaplanowanym na 11 lutego finale Tigres mogą zostać pierwszymi zdobywcami tego trofeum z innego kontynentu niż Europa i Ameryka Południowa.

Drugi półfinał, w którym wystąpi zwycięzca europejskiej Ligi Mistrzów Bayern Monachium, prawdopodobnie z Robertem Lewandowskim w składzie, i egipski zespół Al Ahly, zaplanowano na poniedziałek.

We wcześniejszym niedzielnym spotkaniu ekipa gospodarzy Al Duhail pokonała południowokoreański Ulsan Hyundai 3:1 i zajęła piąte miejsce w turnieju.

Reklama

Pierwotnie najlepsze drużyny poszczególnych konfederacji miały rywalizować w grudniu, ale pandemia COVID-19 sprawiła, że turniej przesunięto na luty. Właśnie ze względu na obostrzenia sanitarne w Nowej Zelandii z mistrzostw wycofał się przedstawiciel Oceanii - Auckland City i w imprezie rywalizuje tylko sześć zespołów.

W poprzedniej edycji KMŚ, pod koniec 2019 roku, Liverpool pokonał w finale brazylijskie Flamengo Rio de Janeiro 1:0 po dogrywce. W grudniu ma się odbyć edycja KMŚ za rok 2021.

Wyniki i program turnieju:

Reklama

ćwierćfinały

Tigres UANL (Meksyk) - Ulsan Hyundai (Korea Płd.) 2:1 (2:1) Bramki: dla Tigres - Andre-Pierre Gignac (38, 45+5-karny); dla Ulsan Hyundai - Ki-Hee Kim (24).

Al-Duhail (Katar) - Al Ahly (Egipt) 0:1 (0:1) Bramka: Hussein El Shahat (30)

o 5. miejsce

Ulsan Hyundai - Al Duhail 1:3 (0:1) Bramki: dla Ulsan - Yoon Bit-Garam (62); dla Al Duhail - Edmilson Junior (21), Mohammed Muntari (66), Almoez Ali (82).

półfinały

Tigres UANL - Palmeiras Sao Paulo (Brazylia) 1:0 (0:0) Bramka: Andre-Pierre Gignac (54-karny)

poniedziałek, 8 lutego Bayern Monachium – Al Ahly (godz. 19.00) o 3. miejsce i finał – 11 lutego