Inter do niedawna mógł pochwalić się serią jedenastu zwycięstw. W poprzedniej kolejce zremisował jednak 1:1 z Napoli, a teraz zanotował taki sam wynik na wyjeździe w starciu z piętnastą w tabeli Spezią.

Gospodarze prowadzili po golu w 12. minucie Brazylijczyka Diego Fariasa, a w drugim z rzędu meczu błąd popełnił doświadczony słoweński bramkarz Interu Samir Handanovic. Jeszcze przed przerwą wyrównał jednak Chorwat Ivan Perisic.

Trwa ładowanie wpisu

Inter, który wciąż jest bardzo bliski zdobycia pierwszego od 2010 roku mistrzostwa Italii, ma obecnie 76 punktów i o dziesięć wyprzedza lokalnego rywala.

AC Milan, choć prowadził do przerwy u siebie z Sassuolo po golu Turka Hakana Calhanoglu, przegrał 1:2. Obie bramki dla gości zdobył w ostatnim kwadransie rezerwowy Giacomo Raspadori.

Z walki co najmniej o wicemistrzostwo Włoch nie rezygnuje jeszcze Juventus (65). Turyński zespół, tym razem z Wojciechem Szczęsnym na ławce rezerwowych (bronił Gianluigi Buffon), pokonał u siebie przedostatnią Parmę 3:1.

Bohaterem "Starej Damy" okazał się Brazylijczyk Alex Sandro, strzelec dwóch goli (w 43. i 47. minucie).

Juventus awansował na trzecie miejsce, ale mająca punkt mniej Atalanta Bergamo (64) zagra w czwartek na wyjeździe z siódmą Romą (54). Tego dnia odbędzie się również inne ciekawie zapowiadające się spotkanie - piąte Napoli Piotra Zielińskiego (60) podejmie szóste Lazio Rzym (58).