Na boisku długo niewiele ciekawego się działo. Dopiero tuż przed przerwą prowadzenie gościom dał Brahim Diaz.

W drugiej połowie dominacja Milanu nie podlegała już dyskusji. W 58. minucie Szczęsny zdołał jeszcze uratować swój zespół broniąc rzut karny, który wykonywał Franck Kessie. W 78. minucie nie miał jednak nic do powiedzenia przy uderzeniu Ante Rebica. W 82. wynik ustalił Fikayo Tomori.

Mistrzostwo Włoch już zapewnił sobie Inter Mediolan. W Lidze Mistrzów zagrają jeszcze trzy kolejne drużyny. Atalanta Bergamo oraz Milan mają po 72 punkty. 70 zgromadziło Napoli, a Juventus 69.

Wcześniej w niedzielę Atalanta pokonała na wyjeździe Parmę 5:2, przez co gospodarze stracili szansę na utrzymanie w Serie A. Napoli natomiast już w sobotę wygrał ze Spezią 4:1, a jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński.