W 67. minucie po strzale Zielińskiego zza pola karnego piłka odbiła się od Lorenzo Venutiego i wpadła do siatki. Na konto obrońcy Fiorentiny zaliczono trafienie samobójcze.

Z kolei w 57. minucie bramkę uzyskał Lorenzo Insigne, który najpierw nie wykorzystał rzutu karnego, ale trafił do siatki z dobitki. Chwilę wcześniej czerwoną kartką został ukarany będący na ławce rezerwowych drużyny z Florencji bramkarz Bartłomiej Drągowski.

Niedzielne zwycięstwo przybliża Napoli do występów w Lidze Mistrzów. Z ekstraklasy Italii kwalifikację zdobędą cztery drużyny. Obecnie trwa przedostatnia, 37. kolejka. W tabeli prowadzi Inter Mediolan (zapewniony tytuł) - 88 pkt, przed Atalantą Bergamo - 78 i Napoli - 76.

Po 75 "oczek" zgromadziły AC Milan i Juventus Turyn, z tym że mediolańczyków czeka jeszcze w niedzielę wieczorem mecz z Cagliari.

W sobotę m.in. Juventus, w składzie z Wojciechem Szczęsnym, pokonał Inter 3:2 w spotkaniu poprzedniego i nowego mistrza Włoch.

Obecnie "Stara Dama" jest piąta w tabeli.