"Polsk topscorer til AGF (polski topowy strzelec w AGF)" - zatytułowano na stronie duńskiego klubu informację o pozyskaniu Kurminowskiego.

Reklama

Jak przypomniano, w zeszłym sezonie zdobył 20 bramek, co uczyniło go najlepszym strzelcem ligi słowackiej (niektóre źródła podają 19 goli).

Jesteśmy dumni, że udało nam się dojść do porozumienia z Dawidem. To młody, ambitny napastnik, który pokazał, że potrafi strzelać gole w konkurencyjnej lidze europejskiej. Ma też doświadczenie z występów w juniorskiej i młodzieżowej reprezentacji Polski. Oczekujemy, że w naszym środowisku będzie mógł się dalej rozwijać i strzelać dla nas gole - powiedział dyrektor sportowy klubu Stig Inge Bjoernebye.

Napastnik grał w dziecięcych latach w Warcie Poznań, z której trafił do Akademii Lecha Poznań. Początkowo występował w drużynach juniorskich, a następnie w zespole rezerw "Kolejorza". Był też włączony do kadry pierwszego zespołu.

Reklama

Od początku 2018 roku występował na Słowacji, najpierw w MFK Zemplin Michalovce, a następnie w MSK Żilina.

W minionym sezonie w Aarhus GF grał na zasadzie wypożyczenia z Liverpoolu bramkarz Kamil Grabara, który teraz przeszedł do FC Kopenhaga. Zawodnikiem stołecznego klubu jest też Kamil Wilczek.