W związku z informacjami opublikowanymi dziś przez gazetę Mundo Deportivo o tym, że nasz klub badał możliwość przejścia z La Liga do Premier League, Real Madryt chce wyjaśnić, że jest to całkowicie nieprawdziwe, absurdalne i niemożliwe. Chodzi o ponowne zakłócenie codziennego życia naszego klubu - przekazał w oświadczeniu Real Madryt na klubowej stronie internetowej.

Reklama

Na okładce "Mundo Deportivo" podało, że "Real analizował odejście do Premier League i (...) zbierał też informacje z włoskiej Serie A i niemieckiej Bundesligi", bowiem jest zirytowany m.in. porażką projektu Superligi, którego był wielkim promotorem.

Konflikt z władzami ligi w tle

Inna sprawa to konflikt między najzamożniejszymi klubami a władzami ligi i resztą stawki. Kilka dni temu ogłoszono, że La Liga sprzedała za 2,7 miliarda euro funduszowi CVC Capital Partners 10-procentowy pakiet udziałów w swojej działalności marketingowej. Barcelona i przede wszystkim Real Madryt - mające po swojej stronie federację piłkarską - nie chcą się na nią zgodzić i straszą obie strony pozwami sądowymi, które zablokują transakcję. Jak tłumaczą, oddanie części zysków może przez długie lata odbijać się lidze czkawką.

Inne hiszpańskie gazety nic nie pisały w temacie potencjalnych przenosin "Królewskich" do ligi angielskiej.

W sobotę o godz. 22:00 Real Madryt w 1. kolejce ligi hiszpańskiej zagra na wyjeździe z Deportivo Alaves.