Spotkanie zostało wówczas przerwane przy stanie 1:0 dla gospodarzy. Problemy rozpoczęły się w momencie, gdy w kierunku będącego w narożniku boiska zawodnika Olympique Marsylia Dimitri Payeta poleciała z trybun butelką z wodą. Zawodnik gości odrzucił ją z powrotem, po czym niektórzy kibice wbiegli na boisko. Doszło nawet do przepychanek z piłkarzami. Na skutek awantury spotkanie przerwano. Po długim czasie na boisko wrócili piłkarze Nice, wkrótce potem również sędziowie, natomiast gracze OM pozostali w szatni. Arbiter wznowił tylko symbolicznie mecz i natychmiast zakończył.

Według niepotwierdzonych informacji, trzech graczy Marsylii ucierpiało w ataku pseudokibiców. W mediach społecznościowych krążą zdjęcia podrapanego do krwi Payeta oraz jego kolegów z zespołu Matteo Guendouziego i Juana Peresa ze śladami siniaków na szyi.

Drużyna Nice została ukarana już wcześniej dwoma ujemnymi punktami, w tym jeden w zawieszeniu.

Piłkarzem klubu z Marsylii jest leczący obecnie kontuzję Arkadiusz Milik.