Dziennik Gazeta Prawana logo

Zwolnienie Koemana nie pomogło. Barcelona trzeci raz z rzędu bez zwycięstwa [WIDEO]

31 października 2021, 08:29
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Barcelona - Alaves
<p>Barcelona - Alaves</p>/PAP/EPA
Piłkarze Barcelony zremisowali przed własną publicznością z Alaves 1:1 w 12. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. To trzeci z rzędu mecz "Dumy Katalonii" bez zwycięstwa. W tabeli zajmuje dziewiąte miejsce z 16 punktami, zaś lider Real Madryt ma o osiem więcej.

Barcelona pierwsza zdobyła w sobotę bramkę - w 49. minucie do siatki trafił Holender Memphis Depay, ale już w 52. wyrównał Luis Rioja.

Poprzednie dwa spotkania "Duma Katalonii" przegrała: z Realem Madryt 1:2 i z Rayo Vallecano 0:1.

Po tych meczach posadę stracił holenderski trener Ronald Koeman. Jego miejsce zajął na razie Sergi Barjuan.

Wcześniej w sobotę zwycięstwo odniósł Real Madryt - pokonał na wyjeździe Elche 2:1 i powrócił na pozycję lidera. Obie bramki dla "Królewskich" zdobył Vinicius Junior.

Brazylijczyk ma już siedem goli ligowych w tym sezonie i w klasyfikacji strzelców ustępuje jedynie koledze z drużyny Francuzowi Karimowi Benzemie, który zdobył dziewięć bramek. W końcówce stratę gospodarzy zmniejszył Pere Milla, ale grające od 63. minuty w dziesiątkę Elche nie było w stanie doprowadzić do wyrównania.

Real ma 24 punkty, tyle samo co prowadzący w tabeli od czwartku Real Sociedad. Drużyna z San Sebastian podejmie w niedzielę Athletic Bilbao i po tym meczu będzie miała rozegrane 12 spotkań. "Królewskim" pozostaje do nadrobienia jedna zaległość.

Do 24 pkt dorobek powiększyła również Sevilla, która wygrała u siebie z Osasuną Pampeluna 2:0 i została wiceliderem tabeli.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraMistrzyni French Open odpadła z Wimbledonu. Krejcikova odesłała Andriejewą do domu »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj