Wszystkie najważniejsze wydarzenia derbów na San Siro miały miejsce na początku meczu.

Broniący tytułu Inter objął prowadzenie w 11. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Hakan Calhanoglu. Turecki pomocnik jeszcze w poprzednim sezonie był piłkarzem Milanu.

"Rossoneri" wyrównali już sześć minut później, po samobójczym trafieniu Stefana de Vrija.

W 27. minucie Inter mógł ponownie objąć prowadzenie, ale Lautaro Martinez nie wykorzystał rzutu karnego - jego strzał w świetnym stylu obronił Ciprian Tatarusanu.

Wynik już się nie zmienił. Milan pozostał na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 32 punktów, Inter zajmuje trzecią pozycję - 25.

Liderem wciąż jest Napoli (32). Zespół Luciano Spallettiego, z Piotrem Zielińskim w wyjściowym składzie, zremisował u siebie z dziesiątą Veroną Pawła Dawidowicza 1:1.

Verona objęła prowadzenie w 13. minucie po golu Giovanniego Simeone. To już dziewiąte w tym sezonie trafienie 26-letniego Argentyńczyka, syna trenera Atletico Madryt Diego Simeone. W 18. minucie wyrównał Giovanni Di Lorenzo.

Goście kończyli mecz w dziewiątkę, bowiem w końcówce drugimi żółtymi i w konsekwencji czerwonymi kartkami ukarani zostali Daniel Bessa i Nikola Kalinic.

Zieliński przebywał na boisku do 62. minuty. Dawidowicz rozegrał całe spotkanie i zakończył je z żółtą kartką.