To drugi gol Żurkowskiego w obecnym sezonie.

24-latek wyrasta na prawdziwego jokera. W poprzedniej kolejce wchodząc z ławki zdobył gola dającego wygraną z Sasssuolo 2:1. Tym razem na boisku pojawił się w 59. minucie i już w 62. miał asystę przy trafieniu Di Francesco na 1:1.

Żurkowski dał swojej drużynie prowadzenie 2:1 w 74. minucie pięknym strzałem z dystansu.

Goście zdołali jednak wywalczyć punkt. W 89. minucie wyrównał Flavio Bianchi. Pierwszą bramkę dla Genoi w 13. minucie z rzutu karnego zdobył Domenico Criscito.

W tabeli Empoli przesunęło się na ósme miejsce.

Pozostałe spotkania 12. kolejki zaplanowano na sobotę i niedzielę. Szlagierowo zapowiadają się derby Mediolanu AC Milan - Inter, czyli mecz obecnie drugiej w tabeli drużyny z trzecią, broniącą tytułu. Lider Napoli Piotra Zielińskiego podejmie natomiast Veronę.