Robert Lewandowski po raz czwarty w tym sezonie znalazł się w "jedenastce kolejki" Bundesligi, wybieranej przez prestiżowy magazyn "Kicker". Polski piłkarz strzelił dwa gole dla Bayernu Monachium w sobotnim meczu z Borussią Dortmund (3:2) .
Za swój występ w szlagierze 14. kolejki Lewandowski otrzymał notę 1,5 (w skali od 1-6; im niższa, tym lepsza).
W sobotnim meczu w Dortmundzie 33-letni napastnik, w przeszłości gracz tamtejszej Borussii, trafił do siatki w dziewiątej oraz 77. minucie, gdy z rzutu karnego ustalił wynik. Łącznie ma już 16 goli w tym sezonie Bundesligi i o cztery wyprzedza Patrika Schicka.
Najlepszym piłkarzem 14. kolejki wybrano właśnie czeskiego napastnika Bayeru Leverkusen. Schick strzelił aż cztery gole w sobotnim meczu z Greuther Fuerth (7:1) i otrzymał od "Kickera" najwyższą z możliwych notę 1, oznaczająca klasę światową.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz
|