Fabiański uratował drużynę przed stratą bramki w 69. minucie, kiedy "jedenastkę" wykonywał Francuz Antoine Lacazette. Wówczas jednak gospodarze prowadzili już po golu Brazylijczyka Gabriela Martinellego (48.).

Rzut karny dla "Kanonierów" podyktowany został za faul Czecha Vladimira Coufala, który za nieczystą interwencję został ukarany drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Wówczas wynik się nie zmienił, ale w końcówce drugiego gola dla Arsenalu zdobył Emile Smith Rowe.

West Ham United ma 28 punktów i zajmuje piąte miejsce. Na czwarte awansował jego środowy rywal - 29. Liderem jest Manchester City, który we wtorek rozgromił u siebie Leeds United 7:0 i ma 41 pkt. W zespole gości od 38. minuty wystąpił Mateusz Klich.

W czwartek mający 37 pkt wicelider Liverpool podejmie przedostatnią w tabeli ekipę Newcastle United, a trzecia Chelsea - 36 pkt - zagra w Londynie z Evertonem. Planowane jest także spotkanie Leicester City z Tottenhamem Hotspur, ale obie ekipy mają problemy kadrowe ze względu na liczne przypadki infekcji COVID-19.

Właśnie z powodu koronawirusa nie odbył się środowy mecz Burnley z Watfordem, odwołano także wtorkowe starcie Brentfordu z Manchesterem United.