Jedyną bramkę we wtorkowy wieczór w Leicester zdobył Ademola Lookman (59.), który na boisko wszedł z ławki rezerwowych kilka minut wcześniej. W pierwszej połowie strzał lidera klasyfikacji strzelców Egipcjanina Mohameda Salaha z rzutu karnego obronił bramkarz gospodarzy Duńczyk Kasper Schmeichel. "Lisy" powiększyły dorobek do 25 punktów w 18 meczach i są na dziewiątej pozycji.

Poprzednią porażkę "The Reds" ponieśli 7 listopada, kiedy w lidze pokonała ich ekipa West Ham United (3:2) z Łukaszem Fabiańskim w bramce. Poza tym podopieczni niemieckiego trenera Juergena Kloppa nie dali się pokonać w żadnym z 17 pozostałych spotkań Premier League, w żadnym sześciu starć w fazie grupowej Ligi Mistrzów (pierwszy w historii angielski klub z kompletem zwycięstw) ani w żadnym z trzech meczów Pucharu Ligi.

Liverpool zgromadził 41 punktów, o sześć mniej niż mający za sobą również 19 spotkań, broniący tytułu Manchester City. Mistrz zmierzy się w środowy wieczór na wyjeździe z Brentfordem.

Na trzecim miejscu jest Chelsea Londyn, która także ma 41 "oczek" i ustępuje wiceliderowi tylko bilansem goli. "The Blues" w środę podejmą Brighton & Hove Albion, którego piłkarzem jest Jakub Moder.

W innych wtorkowych meczach ekipa Crystal Palace pokonała w Londynie Norwich City 3:0 (do 81. minuty w barwach gości grał Przemysław Płacheta), Southampton (całe spotkanie Jana Bednarka) zremisował u siebie z Tottenhamem Hotspur 1:1, natomiast West Ham United (cały mecz Fabiańskiego) wygrał na stadionie rywala z Watfordem 4:1. West Ham wygrał po raz pierwszy po serii pięciu spotkań bez zwycięstwa (licząc wszystkie rozgrywki).