Sport Republic odkupił część kapitału, którą posiadał pan Gao (Jisheng) - czytamy w oświadczeniu klubu.

Reklama

Według angielskich mediów, fundusz kupił od chińskiego biznesmena 80 procent udziałów w klubie za około 120 mln euro, czyli za połowę sumy, jaką Gao zapłacił w 2017 roku.

20 procent udziałów zachowa Katharina Liebherr, córka byłego właściciela klubu Markusa Liebherra, zmarłego w 2010 roku, gdy Southampton wegetował w trzeciej lidze.

Sport Republic to londyński fundusz, utworzony przez Duńczyków Henrika Krafta i Rasmusa Ankersena, a wspierany głównie przez Solaka, założyciela serbskiego operatora kablowego United Group, który rozrósł się do dużej grupy telekomunikacyjnej i medialnej z 40 milionami klientów w ośmiu krajach.

Reklama

Southampton ma wiele cech, jakich szukaliśmy. Mają bardzo dobre władze, doskonałe szkolenie, utalentowaną drużynę z silną bazą kibiców. Southampton będzie kamieniem węgielnym, na którym oprze się organizacja, którą chcemy budować - powiedział Solak.

Obecnie Southampton zajmuje 14. miejsce w tabeli Premier League, mając 10 punktów przewagi nad Burnley, pierwszą drużyną ze strefy spadkowej.