Real Madryt, który wyeliminował po dogrywce Barcelonę 3:2, będzie finałowym rywalem Athletic Bilbao w niedzielnym meczu o Superpuchar Hiszpanii.

Reklama

Carvajal musi poddać się kwarantannie

Rzecznik Realu potwierdził, że obecnie klub konsultuje się z władzami saudyjskimi, aby ustalić, jakie procedury bezpieczeństwa należy teraz zastosować.

Według przepisów obowiązujących w Arabii Saudyjskiej każda osoba, która ma pozytywny wynik testu PCR, musi poddać się kwarantannie przez siedem dni i później dwukrotnie uzyskać wynik negatywny, zanim zostanie zwolniona z izolacji.

Nie wszyscy piłkarze są zaszczepieni

Reklama

Prezydent hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej Luis Rubiales potwierdził w piątek, że w turnieju biorą udział nieszczepieni przeciwko Covid-19 gracze.

Arabia Saudyjska zrzekła się wymaganego szczepienia wszystkich, aby umożliwić piłkarzom z Hiszpanii rywalizację w Superpucharze na ziemi saudyjskiej - przyznał Rubiales.

Rywalizacja o Superpuchar Hiszpanii odbywa się po raz trzeci w formule miniturnieju. Pierwszy raz rozegrano go w 2019 roku również w Arabii Saudyjskiej, a w ubiegłym grano na boiskach Andaluzji.