Manuel Neuer, Robert Lewandowski, czy też Thomas Mueller - wszyscy należą do ikon naszego klubu. To oni są współtwórcami sukcesów w ostatniej dekadzie i dalej decydują o renomie drużyny - powiedział Kahn podczas środowych wywiadów online.

Reklama

Kontrakt 35-letniego Neuera wygasa 30 czerwca 2023. Wszystko wskazuje na to, że bramkarz już dogadał się z władzami klubu ze stolicy Bawarii. Według nieoficjalnych doniesień, umowa zostanie przedłużona o dwa lata. Podobne daty ważności o wykonywanie obowiązków widnieją na dokumentach podpisanych przez Lewandowskiego i Muellera.

Lewandowski "polisą ubezpieczeniową" Bayernu

Zdaniem Kahna Lewandowski jest "absolutnym fenomenem". On w każdym sezonie strzela 25, 30 czy nawet więcej bramek. Robert jest główną "polisą ubezpieczeniową" Bayernu. Oczywiście zrobimy wszystko, aby go zatrzymać tak długo, jak to tylko będzie możliwe - dodał prezes klubu.

Reklama

Co jakiś czas pojawiają się również spekulacje na temat napastnika Dortmundu Erlinga Haalanda jako możliwego następcy Lewandowskiego. Kahn uciął te dywagacje, tłumacząc, że nie chce teraz rozmawiać o zawodnikach z innych klubów.

Kahn stanowisko prezesa zarządu FC Bayern objął 1 lipca 2021 r. Został następcą Karla-Heinza Rummenigge.