Piątek pierwszego gola zdobył już w dziewiątej minucie, kiedy wykorzystał rzut karny. Później dla miejscowych trafili Davide Zappacosta i reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Jeremie Boga.

W 71. minucie polski napastnik wyrównał na 2:2 - najpierw jego strzał z "jedenastki" obronił argentyński bramkarz gospodarzy Juan Musso, ale Piątek pośpieszył ze skuteczną dobitką.

Trzy bramki w Coppa Italia

Piątek, były zawodnik m.in. Genoi, Milanu i Herthy Berlin, który rozegrał całe spotkanie, zdobył dotychczas trzy bramki w Coppa Italia.

W trzeciej minucie doliczonego przez sędziego czasie gry zwycięstwo gościom zapewnił Serb Nikola Milenkovic.

Poza kadrą meczową gości był Bartłomiej Drągowski, który pauzował za otrzymaną w poprzedniej rundzie czerwoną kartkę.

Wcześniej do półfinału awansowały dwie drużyny z Mediolanu - Milan i Inter.