Spotkanie w Turynie zaczęło się po myśli gospodarzy, którym w trzeciej minucie prowadzenie zapewnił Argentyńczyk Paulo Dybala. Przyjezdni wyrównali w 24. za sprawą Iworyjczyka Hameda Juniora Traore.

Ostatnie słowo należało do "Starej Damy", której zwycięstwo zapewnił w 88. minucie Dusan Vlahović. 23-letni Serb, pozyskany pod koniec stycznia z Fiorentiny za 70 milionów euro, w drugim występie w ekipie z Turynu zdobył drugiego gola.

Wielki mecz Krzysztofa Piątka

Wcześniej w czwartek Fiorentina pokonała w Bergamo tamtejszą Atalantę 3:2 po dwóch golach Piątka. Polski napastnik wykorzystał rzut karny w dziewiątej minucie, a w 71. jego strzał z 11 metrów obronił argentyński bramkarz Juan Musso, ale dobitka polskiego napastnika okazała się skuteczna.

To trzecie trafienie w tej edycji Coppa Italia byłego piłkarza m.in. Zagłębia Lubin, Cracovii, Genoi czy Milanu, który do klubu z Florencji przeniósł się zimą z Herthy Berlin.

Poza kadrą meczową gości był bramkarz Bartłomiej Drągowski, który pauzował za czerwoną kartkę z poprzedniej rundy.

Drugą parę półfinałową (od tej fazy rozgrywane będą mecz i rewanż) tworzą zespoły z Mediolanu - Inter i AC Milan.