Milik wszedł na boisko dopiero w 76. minucie, przy stanie 1:1. Już sześć minut później popisał się bardzo efektownym zagraniem - stojąc tyłem do bramki, przyjął piłkę na klatkę piersiową i oddał strzał w ekwilibrystyczny sposób. Bramkarz gospodarzy był bez szans.

To rzeczywiście bardzo ładny gol, jestem bardzo zadowolony - cieszył się po meczu Milik.

Do przerwy OM prowadził po golu Cedrica Bakambu (to właśnie jego zmienił Milik), a Metz wyrównał w 52. minucie (Habib Maiga).

Milik, który w tym miesiącu skończy 28 lat, utrzymuje znakomitą formę. Był bohaterem drużyny również w poprzedniej kolejce, gdy w wygranym 5:2 meczu z Angers strzelił trzy gole.

Jego zespół odpadł niedawno z rozgrywek o Puchar Francji, ale ma duże szanse wywalczenia miejsca w Lidze Mistrzów. Zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 46 punktów. Poza zasięgiem wydaje się Paris Saint-Germain (59), ale nad trzecim w tabeli Nice piłkarze z Marsylii mają już cztery punkty przewagi.

Wiemy, że możemy grać jeszcze lepiej. Do końca sezonu zostało jeszcze sporo kolejek. Musimy cały czas być skoncentrowani - podkreślił Milik.