Do morderstwa doszło 1 lutego br. Alkis Kambanos był mieszkańcem tego miasta. Zabójstwo wstrząsnęło lokalną społecznością i odbiło się szerokim echem w całym kraju. Grecja od dziesięcioleci walczy o powstrzymanie przemocy i korupcji w sporcie. W związku z tym tragicznym wydarzeniem aresztowano dziesięć osób.

Reklama

Takis Theodorikakos, minister porządku publicznego, powiedział, że nowe środki obejmą surowsze kary więzienia i wytyczne dotyczące wyroków za zorganizowaną przestępczość związaną ze sportem. Podkreślił, że kluby kibica będą mogły zostać ponownie otwarte dopiero po 31 lipca. Wcześniej sytuacja zostanie poddana wnikliwej analizie. Wyciągnięte wniosku mają posłużyć wprowadzeniu nowych przepisów.

Chuligaństwo to globalna plaga, która jest odpowiedzialna za śmierć dziesiątek ludzi. Musimy połączyć siły, w tym rządu, partii politycznych, klubów i samych piłkarzy. Nikt nie ma prawa odmówić woli współpracy w walce z przemocą - powiedział stanowczo Theodorikakos.

Nowe środki będą wymagały zgody parlamentu, ale prawdopodobnie uzyskają szerokie poparcie polityczne, wykraczające poza większość rządową.