Prowadzenie dał gospodarzom urugwajski pomocnik Gaston Pereiro w 58. minucie. Ekipa z Neapolu, która w czwartek zremisowała na Camp Nou z Barceloną 1:1 w pierwszym meczu barażowym o 1/8 finału Ligi Europy, wyrównała w końcówce. Dośrodkowanie Portugalczyka Mario Ruiego głową na gola zamienił nigeryjski napastnik Victor Osimhen, który pojawił się na boisku w 87. minucie.

Zieliński rozegrał pełne 90 minut, a w kadrze Napoli zabrakło bramkarza Huberta Idasiaka, podobnie jak przechodzącego rehabilitację po operacji biodra Sebastiana Walukiewicza z zespołu z Sardynii.

Napoli pozostaje niepokonane w Serie A od 22 grudnia. Poniedziałkowy mecz był siódmym z rzędu bez porażki, ale strata dwóch punktów uniemożliwiła awans na pozycję lidera. Z dorobkiem 54 punktów ciągle jest trzecie. Tyle samo punktów ma Inter Mediolan, który jednak rozegrał jedno spotkanie mniej, a prowadzi Milan - 56.

Ta kolejka była nieudana dla wszystkich czołowych ekip. Broniący tytułu Inter uległ niespodziewanie na własnym stadionie Sassuolo 0:2. Jego lokalny rywal Milan nie zdołał pokonać zamykającej tabeli Salernitany, remisując 2:2. Z kolei czwarty Juventus w derbach Turynu zremisował z Torino 1:1. Piąta Atalanta Bergamo, która przechodzi wyraźny kryzys, uległa Fiorentinie 0:1 po golu Krzysztofa Piątka.

Cagliari, które nie przegrało czwartej kolejnej ligowej potyczki, ma 22 punkty i plasuje się na 18., pierwszym spadkowym miejscu.