Po ośmiomiesięcznej przerwie Duńczyk wystąpił w dwóch meczach towarzyskich Brentfordu. 14 lutego, w dniu swoich 30. urodzin, po raz pierwszy zagrał w koszulce tego klubu w spotkaniu z zespołem Southend (3:2), a w poniedziałek grał przez 80 minut przeciwko Rangers FC (2:2), asystując przy obu bramkach.

Coraz więcej minut gry... Czuję, że jestem w dobrym miejscu mentalnie i pod względem fizycznym, co w tej chwili jest najważniejsze. Jestem trochę zaskoczony, że moje ciało tak reaguje. Oczywiście ciężko trenowałem, ale nie spodziewałem się, że będzie tak dobrze - powiedział Eriksen, cytowany na stronie internetowej angielskiego klubu.

Piłkarz ma nadzieję na swój pierwszy występ w Premier League w barwach Brentfordu, który w sobotę będzie gościć Newcastle United.

Staje się coraz bardziej realne. Nie mogę się już doczekać – dodał Eriksen.

12 czerwca ubiegłego roku Eriksen zasłabł podczas pierwszego spotkania reprezentacji Danii na ME przeciwko Finlandii w Kopenhadze. Był reanimowany na murawie. Po kilku minutach odzyskał przytomność i trafił do szpitala. Później wszczepiono mu kardiowerter-defibrylator (ICD).

Od tego czasu nie wystąpił w żadnym oficjalnym meczu. Jego kontrakt z Interem Mediolan został rozwiązany w grudniu za obopólną zgodą, ponieważ - zgodnie z włoskimi przepisami - nie może grać w tym kraju po wszczepieniu ICD. W Anglii regulacje są łagodniejsze i Brentford podpisał z piłkarzem półroczną umowę.

Eriksen powraca do Premier League. W latach 2013-2020 był piłkarzem Tottenhamu Hotspur.