35-letni napastnik, były piłkarz Arsenalu i Chelsea Londyn, trafił do siatki Napoli w 49. minucie. To bardzo ważny gol, ponieważ pozwolił Milanowi - po wcześniejszych dwóch ligowych remisach z rzędu - wrócić na pierwsze miejsce w tabeli.

Na początku lutego Giroud zapewnił Milanowi derbowe zwycięstwo. Jego zespół wygrał wówczas z broniącym tytułu Interem 2:1, a francuski napastnik w ciągu trzech minut strzelił dwa gole.

Lider AC Milan ma obecnie 60 punktów i o dwa wyprzedza Inter (jeden mecz zaległy), a o trzy właśnie Napoli.

W niedzielnym spotkaniu Zieliński wybiegł w podstawowym składzie, został zmieniony w 82. minucie.

Polski pomocnik nie wyróżnił się niczym szczególnym, podobnie jak jego koledzy z drużyny. W całym meczu piłkarze Napoli oddali tylko dwa celne strzały (rywale - siedem).