Jak donosi w poniedziałek holenderski dziennik, na który powołuje się m.in. agencja DPA, Bayern zaproponował za występującego w Ajaksie Amsterdam Gravenbercha 25 milionów euro.

Reklama

Dodano, że przedstawiciele władz bawarskiego klubu udali się w minionym tygodniu do Amsterdamu na rozmowy. Kontrakt pomocnika z Ajaksem obowiązuje do połowy 2023 roku.

Gravenberch, 10-krotny reprezentant Holandii, mógłby zastąpić w Bayernie Francuza Corentina Tolisso, którego kontrakt kończy się po tym sezonie.

Według mediów, Bayern ma jednak silną konkurencję. Wśród klubów zainteresowanych pozyskaniem wielkiego talentu holenderskiego futbolu wymienia się m.in. Juventus Turyn, Manchester United i Real Madryt.

Według "De Telegraaf", Gravenberch zdecydował się już na przeprowadzkę do Bayernu. Ajax oczekuje około 35 milionów euro.

Bayern, którego najlepszym strzelcem jest Robert Lewandowski (31 goli w tym sezonie Bundesligi), prowadzi zdecydowanie w tabeli niemieckiej ekstraklasy. Natomiast Ajax jest liderem w Holandii.