Od czasu przejścia na emeryturę Alexa Fergusona w 2013 roku zespół prowadzili: David Moyes, Luis van Gaal, Jose Mourinho i Ole Gunnar Solskjaer. W listopadzie po Norwegu tymczasowo drużynę objął Ralph Rangnick.

Reklama

W Amsterdamie Ten Hag pracuje od grudnia 2017 roku. W 2019 i 2021 roku świętował z drużyną mistrzostwo Holandii. W 2019 dotarł z nią także do półfinału Ligi Mistrzów. Jego nazwisko w kontekście pracy w "ManU" przewijało się od dawna.

To wielki zaszczyt zostać trenerem Manchesteru United i jestem bardzo podekscytowany czekającym wyzwaniem. Znam historię tego wspaniałego klubu oraz pasję kibiców i jestem zdeterminowany, aby stworzyć zespół zdolny do odnoszenia sukcesów, na jakie zasługują - powiedział cytowany w oświadczeniu klubu.

Trudno będzie opuścić Ajax po tych niesamowitych latach i mogę zapewnić naszych fanów o moim całkowitym zaangażowaniu oraz skupieniu się na jak najlepszym zakończeniu tego sezonu - dodał.

Manchester United to najbardziej utytułowany angielski klub. Mistrzostwo kraju zdobywał 20 razy, ale po raz ostatni w 2013 roku. W obecnym sezonie zajmuje w tabeli dopiero piąte miejsce.