Naprawdę cieszę się, że czerwone barwy Bayernu będą mógł reprezentować na boisku i poza nim przez kolejny rok. Nawet jeśli czasem wiatr wieje nam w oczy, to dobrze przejść przez to razem - podkreślił Mueller, który z 11 tytułami mistrza Niemiec jest pod tym względem rekordzistą wśród zawodników.

Reklama

32-letni Mueller od dwóch dekad związanych jest z bawarskim zespołem, w 2008 roku zadebiutował w Bundeslidze, a od wielu lat jest czołową postacią i jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w drużynie.

Thomas to osoba, z którą można się identyfikować, herb naszego klubu ma w sercu - podkreślił szef piłkarskiego Bayernu i były kolega z boiska Oliver Kahn, który dodał, że oprócz wkładu w sukcesy na boisku, Mueller jest także ważną postacią w szatni.

Bayern, który już zapewnił sobie 10. z rzędu i 32. w mistrzostwo Niemiec, od pewnego czasu prowadził rozmowy z Muellerem i Neuerem ws. przedłużenia ich dotychczasowych umów.

Niedawno władze klubu odbyły też spotkanie w tej sprawie z reprezentującym Lewandowskiego menedżerem Pinim Zahavim, ale żadnych oficjalnych komunikatów dotychczas nie było, choć wcześniej Kahn i dyrektor sportowy Sahan Salihamidzic - w odpowiedzi na spekulacje, że zainteresowana pozyskanie Polaka jest Barcelona - zapowiedzieli, że na pewno w tym roku nie pozwolą mu odejść.

Według informacji medialnych, całej trójce kierownictwo Bawarczyków proponowało przedłużenie kontraktów o rok, choć piłkarze mieli preferować dwuletnią prolongatę.