Dziennik Gazeta Prawana logo

Szampany wystrzeliły w Gelsenkirchen. Schalke wraca do Bundesligi

7 maja 2022, 23:32
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Radość w Gelsenkirchen
<p>Radość w Gelsenkirchen</p>/PAP/EPA
Piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen po rocznej przerwie wracają do Bundesligi. W sobotnim meczu 2. ligi niemieckiej pokonali u siebie FC Sankt Pauli 3:2. Całe spotkanie w ekipie gospodarzy rozegrał Marcin Kamiński.

Schalke przegrywało do przerwy w sobotni wieczór 0:2, ale zdołało odwrócić losy rywalizacji.

Na jedną kolejkę przed końcem sezonu ekipa z Gelsenkirchen ma 62 punkty. Wyprzedza o pięć HSV Hamburg, SV Darmstadt oraz Werder Brema, który swój mecz rozegra w niedzielę.

Bezpośredni awans uzyskują dwie najlepsze drużyny, a trzecia gra baraż z 16. zespołem Bundesligi.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj