Lewandowski trafił do siatki w 40. minucie, powiększając prowadzenie gości na 2:0. Pierwszą bramkę zdobył Chorwat Josip Stanisic (17.). Stratę zmniejszył Jonas Wind (45.), a do remisu doprowadził Max Kruse (58.).

Bayern zdobył 77 punktów i po raz 10. z rzędu został mistrzem Niemiec. Druga Borussia Dortmund, która wygrała w sobotę u siebie z Herthą Berlin 2:1, zgromadziła 69. Trzecie miejsce zajął Bayer Leverkusen - 64, a czwarte RB Lipsk - 58. Te cztery zespoły zagrają w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów.

Z Bundesligą pożegnają się Greuther Fuerth oraz Arminia Bielefeld. W barażu o utrzymanie z trzecim zespołem zaplecza ekstraklasy powalczy Hertha Berlin. Przed strefą barażową w doliczonym czasie drugiej połowy uratował się VfB Stuttgart - dzięki bramce Japończyka Wataru Endo (90+2.) zespół z Badenii-Wirtembergii pokonał u siebie FC Koeln 2:1 i wyprzedził Herthę w tabeli.