Pomimo wsparcia finansowego od niemieckiego inwestora Larsa Windhorsta, Hertha zakończyła poprzedni sezon na 16. miejscu w tabeli. Klub był bliski spadku do 2. Bundesligi, jednak utrzymał się w najwyższej klasie dzięki wygranemu dwumeczowi barażowemu z Hamburgerem SV (0:1, 2:0).

Reklama

Szukaliśmy trenera nie tylko o odpowiednich umiejętnościach szkoleniowych, ale też charakteryzującego się entuzjazmem, pasją i mającego odpowiedni charakter - przyznał dyrektor zarządzający Herthy Fredi Bobic

Schwarz ostatnio był szkoleniowcem Dynama Moskwa, w którym został po zbrojnym ataku Rosji na Ukrainę, pomimo, że zarówno jego rodacy - Markus Gisdol i Daniel Farke - opuścili kierowane przez siebie zespoły. Niemiec poprowadził Dynamo, z Sebastianem Szymańskim w składzie, do trzeciego miejsce w rosyjskiej ekstraklasie oraz doprowadził do finału Pucharu Rosji, w którym przegrało 1:2 ze Spartakiem Moskwa.

Schwarz w latach 2015-19 prowadził 1. FSV Mainz. Jego najlepszy wynik z tamtego okresu to 12. miejsce w sezonie 2018/19 Bundesligi.