Według gazety kwota ta jest maksymalną, jaką władze hiszpańskiego klubu mogą zapłacić za polskiego napastnika, utrzymując, że FC Barcelona zgromadzi taką sumę.

Zdaniem “Sportu” władze "Barcy" są zdeterminowane do sprowadzenia na Camp Nou Lewandowskiego i jak utrzymuje gazeta transfer powinien zostać sfinalizowany jeszcze przed końcem czerwca.

Reklama

Jak ustalił sportowy dziennik z Barcelony, dyrekcja “Dumy Katalonii” przedstawiła już władzom Bayernu Monachium konkretną propozycję nabycia polskiego gracza za cenę nie przekraczającą 30 mln euro.

Kwotę tą gazeta z Katalonii nazywa “sprawiedliwą” z powodu zaawansowanego jak na piłkarza wieku Lewandowskiego oraz trudności w porozumieniu się polskiego zawodnika z dyrekcją Bayernu Monachium.

“Sport” twierdzi, że zarówno dyrekcje obu negocjujących ze sobą klubów, jak i sam Robert Lewandowski chcą możliwie jak najbardziej “przyjacielskiego” rozwiązania sprawy swojego transferu z dotychczasowym pracodawcą. Wskazuje, że zawodnikiem są też zainteresowane inne duże światowe kluby.

Chelsea i Liverpool FC już pytały o niego, ale wiedzą, że szanse są minimalne z powodu porozumienia, jakie ma już napastnik z klubem niebiesko-bordowych - napisał “Sport”.

Marcin Zatyka (PAP)