Lewandowski nie ukrywa, że chciałby opuścić Bayern jeszcze w tym roku, ale Hoeness wciąż ma nadzieję, że ten scenariusz się nie sprawdzi.

Oby wypełnił do końca swój kontrakt, bo nie ma nikogo, kto mógłby go zastąpić. A potem zobaczymy, czy w przyszłym roku odejdzie za darmo, a może jednak przedłuży umowę. Tego nie wie nikt - powiedział Hoeness na antenie telewizji Sport1.

Reklama

Lewandowski i jego agent Pini Zahavi stwierdzili wcześniej, że dla nich "Bayern jest już historią". Polak szykuje się do transferu, prawdopodobnie do Barcelony.

Wszystkim zaangażowanym radziłbym, aby podchodzili do tego rzeczowo i nie dopuścili do eskalacji sytuacji. A wtedy może nawet nad wspólnym domem Lewandowskiego i Bayernu zaświeci znów słońce - skomentował Hoeness.

Jego zdaniem w klubie trwają intensywne prace nad stworzeniem drużyny gotowej do walki o najwyższe cele w kolejnym sezonie.

Jeśli wszystko, o czym mi mówiono, zostanie zrealizowane, to widzę sporą szansę na to, że będziemy mieli w przyszłym roku atrakcyjny zespół - z Robertem Lewandowskim - podsumował Hoeness.

Kapitan reprezentacji Polski broni barw Bayernu od 2014 roku. Z tym klubem m.in. osiem razy został mistrzem Niemiec, trzykrotnie zdobył krajowy Puchar i raz triumfował w Lidze Mistrzów.