Według "CNN Portugal", jeden z arabskich zespołów przygotował na transfer słynnego Portugalczyka 300 milionów euro. 30 milionów z tej kwoty trafiłoby na konto obecnego pracodawcy Ronaldo - Manchesteru United. 20 milionów natomiast miałby otrzymać agent zawodnika Jorge Mendes, a resztę pochłonęłyby zarobki piłkarza.

Reklama

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki już od ponad dwóch tygodni nie ukrywa chęci opuszczenia Old Trafford. Jak informowały światowe media, gracz został zaoferowany takim klubom, jak Bayern Monachium, Paris Saint-Germain czy Chelsea Londyn. Dwa pierwsze z nich jednak nie są zainteresowane usługami 37-letniego snajpera, a trener ostatniej z wymienionych ekip - Thomas Tuchel - wspomniał ostatnio w wywiadzie dla "SkySports", że sprowadzenie nowego napastnika nie jest dla niego priorytetem.

Ronaldo obecnie przebywa w Portugalii. Nie pojechał z Manchesterem United na tournee po Tajlandii i Australii. Oficjalnie jako przyczynę nieobecności podano problemy rodzinne.

Manchester United nie chce pozbywać się kluczowego zawodnika. Na poniedziałkowej konferencji prasowej holenderski trener Erik Ten Hag podkreślił, iż portugalski gwiazdor w rozmowie z nim nie wspomniał o zamiarach odejścia, więc jest w jego planach na nowy sezon.

Reklama

W ostatnich dniach do saudyjskiego klubu Al-Shabab na rok został wypożyczony Grzegorz Krychowiak, który jest zawodnikiem rosyjskiego FK Krasnodar.