Kataloński dziennik “Mundo Deportivo” zauważa, że pod znakiem zapytania stoi nie tylko występ polskiego napastnika, ale również innych nabytych podczas wakacji przez barceloński klub piłkarzy.

Reklama

Gazeta twierdzi, że bezprecedensowa sytuacja z trudnościami w rejestracji zawodników psuje bardzo dobre przygotowania “Dumy Katalonii” do sezonu 2022-23, podczas których Barcy udało się m.in. pokonać Real Madryt.

Z kolei barceloński dziennik “Sport” zauważa, że dyrekcja klubu ma czas do 31 sierpnia na rejestrację nowych zawodników, ale wskazuje zarazem, że z dnia na dzień szanse na sukces w tej sprawie maleją.

Gazeta odnotowuje, że wysiłki władz FC Barcelona aby sprostać zasadom finansowego fair play są niweczone przez upór kilku czołowych graczy klubu. Jednym z nich jest holenderski pomocnik Frenkie de Jong, który nie chce opuścić zespołu z Katalonii.

Reklama

“Sport” zaznacza, że w ostatnich godzinach do rozmów z władzami Barcy w sprawie nabycia Holendra włączyła się londyńska Chelsea, ale gazeta obawia się, że operacja ta może zakończyć się fiaskiem, podobnie jak wcześniejsze negocjacje z Manchesterem United.

Obie katalońskie gazety odnotowują też nieprzejednaną postawę filarów Barcy Gerarda Pique oraz Sergia Busquetsa, którzy odmawiają obniżenia swoich zarobków i nie chcą “poświęcać się” dla dobra klubowych finansów.