Wydawany w Katalonii dziennik “Sport” w tekście pt. “Lewandowski 0-0 Benzema”, odnotowuje, że bardziej udany początek ligi zaliczył francuski napastnik Realu Madryt. Zauważa, że gracz “Królewskich” nie tylko cieszył się z kolegami z wyjazdowego zwycięstwa przeciwko Almerii 2:1, ale walnie przyczynił się do wygranej.

Reklama

Gazeta odnotowała, że przed spotkaniem FC Barcelona - Rayo Vallecano nie brakowało wysokich oczekiwań wobec Lewandowskiego, którego ekipa w sobotę na Camp Nou zremisowała bezbramkowo z mniej utytułowanym rywalem.

Wprawdzie w ocenie “Sportu” polski napastnik był aktywny w sobotnim spotkaniu, ale nie tylko nie zdobył gola, ale musi uznać, że po pierwszej kolejce nieznaczną przewagę w jego rywalizacji z Benzemą ma Francuz.

“Lewandowski był przy 44 zagraniach, zrobił 11 dobrych podań i pięć złych oraz strzelił cztery razy. Zdobył gola, ale został on anulowany z powodu spalonego” - wylicza barceloński dziennik.

Reklama

Gazeta przypomniała, że lepszy występ zaliczył w niedzielę w Almerii Benzema, który asystował przy golu Lucasa Vazqueza, miał 48 celnych podań i pięć strzałów na bramkę.