W 21. minucie spotkania Charles De Ketelaere podał do wbiegającego w pole karne Leao, który płaskim strzałem pokonał Skorupskiego. W drugiej połowie Leao zaliczył asystę przy golu Giroud. Francuski napastnik oddał strzał z woleja. Milan w trzech meczach zdobył siedem punktów i jest liderem Serie A.

Spezia zremisowała u siebie 2:2 z Sassuolo. W składzie gospodarzy od pierwszej minuty wystąpili Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca. Bramki dla Spezii zdobyli Simone Bastoni i M'Bala Nzola, natomiast dla Sassuolo trafili Davide Frattesi i Andrea Pinamonti.

Spezia kończyła mecz w osłabieniu, bo w 81. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Albin Ekdal. Sassuolo dominowało w posiadaniu piłki i stworzyło więcej sytuacji bramkowych, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa.

We wcześniejszym sobotnim spotkaniu Juventus Turyn zremisował u siebie z Romą 1:1. W bramce gospodarzy wystąpił powracający po kontuzji Wojciech Szczęsny, a w drugiej połowie na boisko wszedł wypożyczony z Olympique Marsylia Arkadiusz Milik.

Szczęsny doznał urazu mięśnia uda 7 sierpnia w towarzyskim spotkaniu z Atletico Madryt i z tego powodu opuścił pierwsze dwie kolejki Serie A. Milik dołączył do "Starej Damy" oficjalnie w piątek rano, a w sobotę wszedł na plac gry w 77. minucie.

Prowadzenie "Stara Dama" objęła już w drugiej, kiedy trzecią bramkę w tym sezonie uzyskał Dusan Vlahovic. Serb popisał się mocnym, precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Do wyrównania doprowadził w 69. minucie Anglik Tammy Abraham.

Od pierwszych minut drugiej połowy w składzie gości był Nicola Zalewski. Z kolei od początku meczu w barwach Romy wystąpił Paulo Dybala - napastnik, który w tym roku przeniósł się do stolicy właśnie z Juventusu. Argentyńczyk asystował przy trafieniu Abrahama, a gdy został zmieniony w 78. minucie, większość fanów gospodarzy pożegnała go owacją na stojąco.

Roma straciła pierwsze punkty w tym sezonie - ma ich siedem i przed pozostałymi rozstrzygnięciami trzeciej kolejki zajmuje czwarte miejsce. Juventus zgromadził pięć i jest siódmy.

W rozegranym jednocześnie spotkaniu Cremonese przegrało przed własną publicznością z Torino 1:2, a w barwach gości od pierwszej do ostatniej minuty wystąpił Karol Linetty.

W piątek wicemistrz Inter Mediolan przegrał w Rzymie z Lazio 1:3. Stołeczny klub jest wiceliderem tabeli z dorobkiem siedmiu punktów.