Dziennik Gazeta Prawana logo

Kryzys energetyczny w Serie A. Stadiony będą oświetlane przez krótszy czas

3 września 2022, 08:13
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
San Siro
<p>San Siro</p>/Shutterstock
W związku z ogólnoeuropejskim kryzysem energetycznym włoska ekstraklasa piłkarska zamierza oszczędzać energię elektryczną. Już wkrótce stadiony w dniach meczów Serie A będą oświetlane przez krótszy czas.

Jak ogłosiła włoska ekstraklasa, miejsca na trybunach przed, w trakcie i po meczach mogą być w pełni oświetlone tylko przez maksymalnie cztery godziny.

W zależności od tego, kiedy rozpocznie się spotkanie, jupitery na stadionie zostaną włączone zaledwie 60 lub 90 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego. W tym czasie musi zostać zainstalowany sprzęt do obsługi VAR i technologii goal-line.

Przedstawiciele Serie A obliczyli, że na skutek tych działań reflektory będą działać o 25 procent krócej niż wcześniej.

- zapowiedział szef ligi Lorenzo Casini.

Wkrótce omówione zostaną inne sposoby oszczędzania światła, chodzi m.in. o energooszczędne technologie LED czy instalację baterii słonecznych na stadionach.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj