W niedzielnym meczu zamykającym ósmą kolejkę francuskiej ekstraklasy bardzo szybko wynik ustalił Messi, który w piątej minucie trafił do bramki po prostopadłym podaniu Neymara.

Argentyńczyk oraz Sergio Ramos mieli jeszcze kilka okazji w pierwszej połowie, by powiększyć przewagę, ale za każdym razem strzały były niecelne.

W drugiej połowie również nie padły żadne gole, chociaż paryżanie mieli szansę na polepszenie wyniku w doliczonym czasie gry - najpierw Messi trafił w słupek, a chwilę później piłkę do bramki posłał Ramos, jednak sędzia odgwizdał piłkarzowi spalonego.

Zwycięstwo pozwoliło PSG na utrzymanie pozycji lidera z dwupunktową przewagą. Na drugie miejsce awansował Olympique Marsylia, który zremisował u siebie z Rennes 1:1.