Puchacz trafił dla lidera niemieckiej ekstraklasy w siódmej minucie meczu z drugoligowym Heidenheim w Berlinie, wygranym przez gospodarzy 2:0. To pierwszy gol 23-letniego obrońcy w barwach stołecznego klubu. Polak w 52. minucie podał do Svena Michela, który ustalił wynik. Puchacz został zmieniony w 71. minucie.

Z kolei Kownacki trafił do siatki w 16. minucie wyjazdowego spotkania z Jahnem Regensburg (3:0) w starciu dwóch klubów zaplecza ekstraklasy. Karbownik, który w tej sytuacji dośrodkował na głowę rodaka, miał też asystę przy pierwszym golu, zaś Kownacki - przy trzecim.

Kownacki zdobył w tym sezonie łącznie sześć goli - pięć z nich w lidze. W środę grał do 72. minuty, a Karbownik - do 85.

Do kolejnej rundy zakwalifikowały się również m.in. Borussia Dortmund i Bayern Monachium, a we wtorek także broniący trofeum RB Lipsk.

W środę porażkę z rywalem z niższej ligi poniósł Werder Brema (po rzutach karnych z drugoligowym SC Paderborn). We wtorek odpadły dwie inne ekipy ekstraklasy: Schalke 04 Gelsenkirchen, po porażce z występującym na tym samym poziomie Hoffenheim 1:5, oraz Borussia Moenchengladbach, która niespodziewanie uległa drugoligowemu SV Darmstadt 1:2. W 1. rundzie odpadły m.in. ekipy FC Koeln, Herthy Berlin i Bayeru Leverkusen.