Jak przekazuje Kaveh Solhekol, dziennikarz brytyjskiej stacji Sky Sports, o niepochlebnych wypowiedziach Ronaldo zespół dowiedział się podczas przygotowań do niedzielnego meczu z Fulham (2:1). W wywiadzie z Piersem Morganem w Talk TV piłkarz skrytykował klub m.in. za "brak postępu" od czasu odejścia Sir Aleksa Fergusona i uznał, że klub go "zdradził".

Reklama

Brytyjski dziennikarz przekazuje również, że klub rozważy wszystkie opcje dotyczące Ronaldo, a zarząd MU nie rozumie, dlaczego zawodnik wypowiedział się o zespole w taki sposób. Klub jest również bardzo rozczarowany, że jego zawodnik bez szacunku potraktował trenera, zespół oraz swoich kolegów.

Przed meczem z Fulham Ronaldo dowiedział się, że nie wystąpi w wyjściowej jedenastce, jednak będzie w kadrze meczowej. Następnie zgłosił zespołowi, że jest chory - przypomina na Twitterze Solhekol.

Jak zauważa Solhekol, "Czerwone Diabły" darzyły Portugalczyka szacunkiem nawet po tym, gdy chciał on odejść z klubu oraz odmówił wejścia na boisko w październikowym meczu z Tottenhamem.

Portugalczyk w obecnym sezonie ligi angielskiej wystąpił 10 razy, zdobywając jedną bramkę. W zeszłym tygodniu dostał powołanie na piąty w swojej karierze mundial.