W 16. min. Raheem Sterling podał do niekrytego w polu karnym Kaia Havertza, który strzelił w lewy dolny róg bramki. Osiem minut później Havertz posłał piłkę do Masona Mounta. Anglik podwyższył prowadzenie Chelsea. W drugiej połowie nie padły bramki.

Chelsea odniosła siódme zwycięstwo w lidze i awansowała na ósme miejsce w tabeli Premier League. Bournemouth pozostaje na 14. pozycji.

W drugim wtorkowym meczu Manchester United podejmował na Old Trafford Nottingham Forest. W 19. min. Christian Eriksen dośrodkował z rzutu rożnego. Piłka po strzale Marcusa Rashforda odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Trzy minuty później Rashford dograł do Anthony'ego Martiala, który strzelił w lewy dolny róg bramki, pokonując bramkarza Wayne'a Hennessey'a.

W 87. min. Casemiro posłał precyzyjne podanie w pole karne do Freda. Brazylijczyk ustalił wynik meczu na 3:0.

Na zakończenie kolejki w środę Leeds United zmierzy się u siebie z Manchesterem City. W piątek rozegrane zostaną z kolei pierwsze spotkania 18. serii.