Atalanta strzeleckie popisy zaczęła już w piątej minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Jeremie Boga. Co prawda w dziesiątej wyrównał Boulaye Dia, wykorzystując podanie Piątka.

Jednak jeszcze przed przerwą w Bergamo gospodarze wbili cztery kolejne gole. Na listę strzelców kolejno wpisali się Ademola Lookman, Giorgio Scalvini, Teun Koopmeiners i Rasmus Hoejlund.

W drugiej połowie dla Atalanty ponownie trafił Lookman.

Z goli cieszyli się jeszcze Ederson oraz Nadir Zortea.

Natomiast rozmiary porażki zmniejszył Hans Nicolussi Caviglia.

W tabeli Atalanta zajmuje szóste miejsce. Do prowadzącego Napoli Piotra Zielińskiego traci aż 13 punktów. Lider już w piątek rozbił u siebie 5:1 Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce (w ekipie gości zagrał też Arkadiusz Milik, zaliczył asystę).

W meczu Torino - Spezia wypożyczony z Fiorentiny Żurkowski pojawił się na boisku w 83. minucie.

Jego zespół wygrał po golu z karnego w pierwszej połowie. Do siatki trafił M'Bala Nzola.

Cały mecz w barwach gości zagrali Bartłomiej Drągowski i Arkadiusz Reca. Z ławki rezerwowych wygraną obserwował Jakub Kiwior. Natomiast w barwach Torino druga połowę rozegrał Karol Linetty.

Spezia w tabeli jest 15., a Torino dziewiąte.

W niedzielę wygrała także Bologna Łukasza Skorupskiego (na wyjeździe z Udinese 2:1) oraz AS Roma Nicoli Zalewskiego (u siebie z Fiorentiną 2:0).

Roma plasuje się na siódmej pozycji, a Bologna na 11.