Na oczach ok. 50 tysięcy kibiców gole dla kolończyków zdobyli Linton Maina (9.), Steffen Tigges (15. i 21.), Tunezyjczyk Ellyes Skhiri (30. i 54.) i Denis Huseinbasic (36.), a poza tym do własnej siatki trafił Austriak Marco Friedl (76.). Honorową bramkę dla gości uzyskał Niclas Fuellkrug (38.).

Prawie 40 lat temu FC Koeln wygrał z Eintrachtem Frankfurt 7:0. Z kolei jedyny przypadek, gdy ten klub strzelił co najmniej pięć goli w pierwszej połowie, przydarzył się w 1977 roku, gdy rywalem był VfL Bochum (6:1). Werder nigdy nie stracił pięciu goli przed przerwą w 58 sezonach w Bundeslidze.

FC Koeln ma 20 punktów i awansowało na 10. pozycję. Werder ma o jeden punkt więcej i jest dziewiąty. Prowadzący Bayern Monachium, który w piątek zremisował z RB Lipsk 1:1, zgromadził 35 pkt.