Wolfsburg, w którego barwach Kamiński grał do 68. minuty, odniósł piąte zwycięstwo z rzędu. Imponujący jest też bilans goli od początku tej serii - 17:1. "Wilki" pozostają niepokonane od 18 września i awansowały na szóstą pozycję z dorobkiem 26 punktów. Freiburg spadł na czwartą i ma 30 pkt.

Dotychczasowego wicelidera wyprzedziły ekipy Eintrachtu oraz Unionu Berlin. Obie również mają po 30 "oczek". Stołeczny klub wygrał u siebie z Hoffenheim 3:1. Na czele tabeli jest walczący o 11. z rzędu tytuł Bayern Monachium, który w piątek, na inaugurację pierwszej kolejki po zimowej przerwie, zremisował na wyjeździe z RB Lipsk 1:1. Bawarczycy mają 35 pkt.

W bramce mistrzów Niemiec wystąpił po raz pierwszy reprezentant Szwajcarii Yann Sommer, który podpisał kontrakt zaledwie dzień wcześniej, przechodząc z Borussii Moenchengladbach. Bayern pilnie potrzebował nowego golkipera, ponieważ Manuel Neuer złamał nogę podczas grudniowego urlopu na nartach i w tym sezonie już nie zagra.