Lewandowski nie może grać obecnie w Primera Division z powodu zawieszenia na trzy mecze. Pauzował już w spotkaniu z Atletico Madryt, teraz z Getafe, a musi jeszcze w spotkaniu z Gironą.

Bez kapitana reprezentacji Polski Barcelona nie imponuje w ofensywie, ale regularnie wygrywa. Zwyciężyła 1:0, podobnie jak z Atletico.

Bramka padła w 34. minucie - Raphinha podał do Pedriego, a 20-letni pomocnik trafił z bliska do bramki.

Katalończycy mieli prawie 70 procent posiadania piłki, ale więcej goli kibice już nie obejrzeli. W drugiej połowie zadowolona z prowadzenia Barcelona kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, Getafe nie było w stanie poważnie zagrozić rywalom.

Fakt, że gospodarze nie forsowali tempa, może wynikać również z tego, że już w środę ekipę Xaviego Hernandeza czeka ćwierćfinał Pucharu Króla z Realem Sociedad - w tych rozgrywkach Lewandowski nie jest zawieszony.

Barcelona prowadzi w tabeli z dorobkiem 44 punktów.