W tym sezonie Sampaoli prowadził zespół w 31 meczach. Bilans drużyny pod jego wodzą to 13 zwycięstw, sześć remisów i 12 porażek. Argentyńczyk pracował na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan również w sezonie 2016/17. Wówczas Sevilla zajęła siódme miejsce w ekstraklasie.

Po porażce z Getafe, która pozostawia drużynę tuż nad strefą spadkową, klub zdecydował się rozstać z Jorge Sampaolim przed przerwą reprezentacyjną. Pracujemy nad jak najszybszą rekrutacją nowego trenera - napisano w oświadczeniu.

Sevilla przegrała cztery z ostatnich siedmiu meczów ligowych, między innymi uległa 1:6 Atletico Madryt. Lepiej jej szło w europejskich pucharach. Hiszpański klubu awansował do ćwierćfinału Ligi Europy, w którym zmierzy się z Manchesterem United.

1 kwietnia po przerwie na mecze reprezentacji Sevilla spotka się w lidze z Cadizem.