W 33. minucie rewanżu stan dwumeczu wyrównał Inaki Williams i wynik ten utrzymał się do końca drugiej połowy, dlatego konieczna była dogrywka. W niej przeważali gospodarze, ale goście wyprowadzali kontrataki. Po jednym z nich, w 116. minucie, z prawego skrzydła dośrodkował Jon Moncayola, a wprowadzony na boisko kwadrans wcześniej Pablo Ibanez popisał się trudnym technicznie, precyzyjnym uderzeniem z pierwszej piłki z linii pola karnego.

Poprzednio Osasuna grała w finale Copa del Rey w 2005 roku, kiedy przegrała z Betisem Sewilla 1:2 po dogrywce. Z kolei Athletic to drugi najbardziej utytułowany klub w tych rozgrywkach - trofeum wzniósł 23 razy. Lepsza pod tym względem Barcelona ma 31 triumfów, a Real Madryt jest trzeci z 19.

W środę "Duma Katalonii" i "Królewscy" zmierzą się na Camp Nou. W składzie gospodarzy prawdopodobnie znajdzie się Robert Lewandowski. Pierwsze spotkanie w stolicy Hiszpanii Barcelona wygrała 1:0.

Finał zostanie rozegrany 6 maja w Sewilli.