Hamburger SV wygrał w Sandhausen 1:0. Kibice wbiegli fetować na murawę bezpośredni awans do Bundesligi. W równolegle toczącym się w Regensburgu meczu Heidenheim w 93. minucie najpierw strzelił gola na 2:2, a potem w 99. minucie zdobył bramkę na 3:2 i z radość kibiców HSV przerodziła się w rozpacz.

Ostatecznie Heidenheim zajął pierwsze miejsce na koniec rozgrywek, z identycznym dorobkiem w tabeli jak Darmstadt - po 67 pkt. i po raz pierwszy w historii wystąpi w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech.

Heidenheim, małe miasteczko liczące mniej niż 50 tysięcy mieszkańców we wschodniej Badenii-Wirtembergii, przecinane przez Brenz (dopływ Dunaju) na granicy z Bawarią, odkryje uroki pierwszej Bundesligi na stadionie na 15 tysięcy miejsc - napisano w agencji AFP.

Hamburger SV ma jeszcze szansę na awans. Zajął trzecie miejsce, które gwarantuje udział w barażu, w którym zmierzy się z 16. zespołem Bundesligi - VfB Stuttgart,