Sposób, w jaki zakończona zostanie współpraca, nie ma znaczenia – dodał w wypowiedzi dla francuskiej gazety "L'Equipe".

Mieszkający obecnie w Mediolanie Leonardo był odpowiedzialny za budowanie składu PSG w latach 2011-13 i od 2019 do 2021 roku.

Reklama

PSG istniało przed Kylianem Mbappe i będzie istnieć po nim - podkreślił.

Jest w Paryżu od sześciu lat i w ciągu tych sześciu sezonów pięć różnych klubów wygrało Ligę Mistrzów. Żaden z nich nie miał w swoich szeregach Mbappe. Oznacza to, że zwycięstwo w tych rozgrywkach bez niego jest całkowicie możliwe - zauważył brazylijski menedżer.

Mbappe nie jest zdolny do prowadzenia zespołu

Jego zdaniem swoim zachowaniem w ciągu ostatnich dwóch lat Mbappe pokazał, że nadal nie jest zawodnikiem zdolnym do prawdziwego prowadzenia zespołu.

To świetny piłkarz, ale nie lider. Jest znakomitym strzelcem, ale nie zawodnikiem kreatywnym. Trudno zbudować wokół niego drużynę - dodał.

Napięte relacje między PSG i Mbappe

Relacje między PSG i Mbappe są mocno napięte od kiedy wyszło na jaw, że 24-latek nie zamierza przedłużyć wygasającego za rok kontraktu. Podkreślił jednak, że nadal chce nosić niebieską koszulkę paryskiej drużyny w nadchodzącym sezonie.

Zarząd klubu stanowczo odrzuca taką opcję, bowiem oznaczałaby to, że po wypełnieniu umowy wielka gwiazda francuskiej piłki mogłaby odejść na zasadzie wolnego transferu.

Nie możemy pozwolić najlepszemu zawodnikowi na świecie odejść za darmo – skwitował tę sytuację prezes PSG Nasser al Khelaif podczas ubiegłotygodniowej prezentacji Luisa Enrique jako nowego trenera drużyny.